התקשרו עכשיו 073-3746667

רחוב ירושלים 39, קריית אונו (קומה 4)
רחוב מנדס 24, רמת גן
רחוב הנדיב 71, הרצליה

מתיחת פנים

האם מתיחת פנים היא הניתוח שאני צריכה?
למטופלים המעוניינים להילחם בסימני ההזדקנות של החלק התחתון של הפנים ניתוח מתיחת פנים יכול להיות הפתרון. התשובה לשאלה האם זהו הטיפול המומלץ ביותר למקרה שלך תלויה באילו דברים מפריעים לך בפנים ומה את רוצה להשיג. יש מקרים שבהם פרוצדורות כמו ניתוחי עפעפיים, הרמת גבות, מתיחת צוואר/שאיבת שומן מהצוואר, בוטוקס או חומרי מילוי ייתנו מענה טוב יותר לבעיות בעצמם או במקביל למתיחת הפנים. לכן חשוב לנסות לבוא לייעוץ עם רשימה של הדברים הספציפיים שמפריעים לך וננהל דו שיח על מהן האפשרויות הטיפוליות לכל מקרה.

ניתוח מתיחת פנים מול "הזרקות" או טיפולים לא ניתוחים?
חומרים מוזרקים כמו בוטוקס וחומרי מילוי הפכו להיות מאוד פופולריים ובצדק. מדובר בשיטה אפקטיבית ופשוטה יחסית לגרום למטופלים להיראות צעירים יותר על ידי עידון קמטים ומילוי אזורים שאיבדו נפח בפנים. עם זאת, בוטוקס וחומרי מילוי אינם אידיאלים לטיפול בסוגיות שבהן מטפל ניתוח מתיחת פנים שהן לרוב צניחת רקמות באזור הפנים התחתונות שדורשת טיפול אגרסיבי יותר. בנוסף כמובן שהתוצאה של חומרי ההזרקה הינה זמנית בלבד. לעומתם מתיחת פנים משיגה תוצאות דרמטיות יותר ולאורך שנים רבות. בהרבה מקרים טיפולים לא ניתוחיים וניתוחיים אינם אחד על חשבון השני אלא טיפולים משלימים.

האם אני בגיל המתאים לניתוח מתיחת פנים? צעירה מדי? מבוגרת מדי?
לניתוח מתיחת פנים יש השפעה אדירה על בני כמה אתם תרגישו שאתם כאשר בממוצע מנותחים ירגישו צעירים בכ 12 שנים לאחר הניתוח. אחד הגורמים המשמעותיים לגבי מידת ההצלחה של הניתוח הוא באיזה גיל הוא מבוצע. מצד אחד אם תבצעו אותו מוקדם מדי התוצאות לא יחזיקו למשך אותו פרק זמן, מצד שני אם תבצעו מאוחר מדי ייתכן ולא יהיה ניתן להעלים את כל סימני ההזדקנות שתרצו.

אין גיל מינימלי לניתוח אך צריך שיהיה מספיק צניחה או רפיון של העור ורקמות הפנים כדי שיהיה כדאי לנתח. הזדקנות הפנים הינה תהליך משתנה ותלוי בגנטיקה, מבנה עצמות הפנים, גמישות העור וכו. נדיר לשקול ניתוח מתיחת פנים מתחת לגיל 35 אך ישנם מקרים יוצאי דופן. רוב המנתחים מחשיבים את טווח הגילאים 45-55 כאידיאלי לניתוח מתיחת פנים. בטווח הזה לרוב התוצאה המתקבלת הינה מקסימלית ונמשכת לזמן הרב ביותר. למרות ש45-55 זהו טווח הגילאים האידיאלי, מתקבלות תוצאות טובות גם בגילאים צעירים או מבוגרים יותר. בעיני אין גיל מבוגר מדי לניתוח מתיחת פנים כל עוד המצב הבריאותי שלכם הוא טוב מספיק כדי לעבור את הניתוח. בגילאים מבוגרים יותר, הרבה פעמים נמליץ על שילוב פרוצדורות נוספות כדי לטפל בשאר איזורי הפנים כמו ניתוח עפעפיים או הרמת גבות כדי להצעיר את כל הפנים ולשמור על איזון.